پس از اپیدمی کرونا در جهان، سطح تحرک انسان کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. این به نوبه خود می تواند توانایی سیستم ایمنی را تهدید کند. بر این اساس تعداد زیادی پروژه و برنامه مختلف برای تشویق کاربران به فعالیت بیشتر ایجاد شد. در بیشتر این برنامه ها سعی شده تا مشوق های مختلفی برای ورزش فراهم شود. شبکه Digital Fitness و ارز دیجیتال یکی از معروف ترین و البته بهترین پروژه هایی بود که در این زمینه مطرح شد.

 
در واقع این پروژه انواع امکانات لازم را در اختیار کاربران قرار می دهد و در ازای انجام ورزش های مختلف، ارز دیجیتال تناسب اندام را در اختیار آنها قرار می دهد. بر این اساس کاربران می توانند علاوه بر افزایش تحرک خود، کسب درآمد کنند. همین امر باعث شده است که پروژه مذکور مورد توجه تعداد زیادی از کاربران قرار گیرد.
 
 
البته تیم سازنده برای پیشی گرفتن از رقبای خود، ویژگی ها و قابلیت های دیگری نیز ارائه کرده است که به نوبه خود باعث می شود این پروژه از رقبا جلوتر باشد و به یکی از برجسته ترین پروژه های بلاک چین و البته برجسته ترین پروژه تبدیل شود. لحظه سال آیندهاین در حالی است که اکثر هموطنان ما اطلاعات دقیقی از آن ندارند. در ادامه این مقاله ارز دیجیتال سعی می کنیم مروری بر شبکه و توکن آن داشته باشیم پس حتما تا انتها ما را دنبال کنید.
 
 
معرفی ارز دیجیتال Digital Fitness و آموزش ارز دیجیتال
اپیدمی کرونا را می توان یکی از مهم ترین حوادث و رویدادهایی دانست که بسیاری از جنبه های زندگی بشر در قرن بیستم را به دنیای مجازی منتقل کرد. یکی از مهم ترین جنبه هایی که دنیای دیجیتال و آموزش ارز دیجیتال را رواج داد، ورزش و جنبه های مختلف فعالیت بدنی بود. در واقع، در دوران کرونا، بخش زیادی از مردم در داخل خانه های خود قرنطینه شدند.
 
این مشکل در کنار تعطیلی باشگاه ها باعث شد که بیشتر ورزشکاران قادر به انجام یا مدیریت تمرینات خود نباشند. در این زمان بود که فناوری بلاک چین به کمک کاربران آمد و زمینه لازم را برای افزایش تحرک فراهم کرد. پروژه Digital Fitness و ارز دیجیتال شاخص ترین نمونه ارائه شده در این زمینه است. این پروژه یک برنامه همه کاره است که هم برای مربیان و هم برای کاربران ایده آل است. در واقع افراد با ثبت نام در این اپلیکیشن می توانند علاوه بر افزایش تحرک، درآمد خوبی نیز کسب کنند.مکانیسم این برنامه به این صورت است که با ابزارهای مربوط به سلامت گوشی هوشمند یا لوازم جانبی متصل می شود و اطلاعات مربوط به وضعیت جسمانی شما را دریافت می کند. این داده ها شامل ضربان قلب، کالری سوزانده شده، تعداد قدم ها و موارد دیگر است. سپس برای سطح فعالیت روزانه خود که با ارز دیجیتال تناسب اندام پرداخت می شود، پاداش دریافت خواهید کرد. البته این تنها چیزی نیست که شبکه فوق را برای کاربران جذاب می کند.
 
در واقع این پلتفرم سعی کرده ساختاری مانند شبکه اجتماعی اتخاذ کند و سایر کاربران را برای استفاده از آن جذب کند. یکی دیگر از مشکلاتی که در این بین وجود دارد، تمرکز ویژه بر پایگاه لازم برای مربیان و متخصصان سلامت است. با استفاده از این پروژه می توانند برنامه های آموزشی یا دوره های آموزشی خود را بر روی پلتفرم خود بفروشند. آنها حتی می توانند در ازای پرداخت هزینه به کاربران مشاوره تخصصی ارائه دهند. خود اپلیکیشن می تواند داده های لازم را در اختیار مربیان قرار دهد.
 
 
این موضوع می تواند بررسی شرایط ورزشکاران را برای مربیان شما آسان تر کند و آنها بتوانند به روشی ساده تر شاگردان خود را مدیریت کنند.همین عامل عاملی است که شبکه فوق الذکر را به یکی از مناسب ترین بسترهای آنلاین برای افزایش تحرک و کسب درآمد در ازای آن تبدیل می کند. البته این تنها چیزی نیست که پروژه فوق الذکر را جذاب می کند.
 
در واقع تیم توسعه سعی کرده است زیرساخت ها و ابزارهای مختلفی را فراهم کند و در نتیجه آن را برای کاربران خود مناسب تر کند. سعی می کنیم در ادامه این مقاله مروری روشن بر این جنبه ها داشته باشیم و شما عزیزان را با این پروژه بی نظیر آشنا کنیم.
 
 
تاریخچه و بنیانگذاران فیتنس دیجیتال
اکثر سرمایه گذاران، قبل از اینکه برای پروژه جدیدی در دنیای بلاک چین بروند، ابتدا تاریخچه و بنیانگذاران آن را مرور می کنند. در واقع تاکنون پروژه‌های زیادی در دنیای بلاک چین ایجاد شده‌اند که بنیان‌گذار خاصی نداشته و عموماً پس از چند ماه، بخش بزرگی از دارایی‌های کاربران یا فراموش شده یا به سرقت رفته است. به همین دلیل است که بررسی پیشینه می تواند برای حرفه ای ها بسیار مهم باشد.
 
در مورد پروژه Digital Fitness و ارز دیجیتال باید اشاره کنیم که خوشبختانه این شبکه سابقه نسبتا شفافی دارد.ایده اولیه پروژه مذکور به زمانی برمی گردد که اپیدمی کرونا در اروپا رشد زیادی را تجربه می کرد. به گونه ای که اکثر مراکز ورزشی تعطیل و مردم در منازل خود قرنطینه شدند. در این میان ورزش به عنوان یک جزء مهم برای تقویت سیستم ایمنی در نظر گرفته می شود. علاوه بر این مشکل، درآمد زیادی از مربیان و کارشناسان حوزه ورزش نیز از دست رفته بود.
 
چنین رویدادی کاربران را بر آن داشت تا در فضای بسته ورزش کنند. بنابراین طبق داده های گوگل، جستجو برای کلمات مرتبط با ورزش در خانه بین 350 تا 630 درصد رشد داشته است. این عامل به تنهایی دلیل تقاضای زیاد ایجاد شده در شرایط جدید بود.
 
 
 
بر این اساس، تیمی از برنامه نویسان بلاک چین طرحی را اجرا کردند که بر اساس آن هم کاربران می توانند تمرینات مناسب را در خانه انجام دهند و هم مربیان می توانند دوباره درآمد خود را کسب کنند. در کنار این موارد، بستر لازم برای تشویق کاربران نیز فراهم شد. این طرح اکنون به عنوان تناسب اندام دیجیتال شناخته می شود. از بنیانگذاران این پروژه می توان به Kévin SEROU، Cyril SCHMIT، François SCHOLLY، Socheat LEANG، Jen WU، Sam C و ... اشاره کرد.همه این افراد سابقه مشارکت در پروژه های بزرگ در دنیای بلاک چین و وب را دارند. از طرف دیگر، همه آنها تجربه ثابت شده ای دارند. این به نوبه خود می تواند به درخشش پروژه کمک کند.
 
این افراد از حدود سال 2020 شروع به کار روی این ایده کردند و در نهایت پروژه خود را در ماه می 2021 وارد بازار کردند که ارز دیجیتال این پروژه از همان ابتدا مورد توجه تعداد زیادی از کاربران قرار گرفت. بر این اساس با قیمت یک دلار عرضه شد. اما با سقوط بازار ارزهای دیجیتال، قیمت آن در مسیر نزولی مداوم قرار گرفته است.
 
معماری و ساختار فنی تناسب اندام دیجیتال
معماری و ساختار فنی یک پروژه را می توان از جمله عوامل ارزشمندی دانست که می تواند با موفقیت آن رابطه مستقیم داشته باشد. در واقع، این روزها، فناوری‌های دنیای بلاک چین روز به روز پیشرفت می‌کنند. بر این اساس هر پروژه ای که بتواند از امکانات پیشرفته تری استفاده کند، شانس موفقیت و پیشرفت بیشتری دارد. خوشبختانه تیم توسعه ارز دیجیتال Digital Fitness توجه زیادی به این عامل داشته است.
 
بر این اساس، آنها تمام تلاش خود را برای استفاده از یک بلاک چین کارآمد انجام دادند.با توجه به توسعه اتریوم و البته قراردادهای هوشمند آن، تیم توسعه سعی کرد از این بلاک چین برای زیرساخت خود استفاده کند. البته همانطور که می دانید اتریوم هزینه های زیادی دارد. این عامل تا حد زیادی اکثر معامله گران را از خود دور کرده است. بر این اساس، تیم توسعه تصمیم گرفت چندین زیرساخت پروژه خود را با هم زنجیره بزند و شبکه Polygon را به آن اضافه کند.
 
در واقع Polygun یک زنجیره جانبی اختصاصی برای اتریوم است که می‌تواند تراکنش‌های شما را با سرعت بسیار بالا انجام دهد و کارمزدها را به پایین‌ترین سطح ممکن کاهش دهد. این مشکل نیز عاملی است که میزان کارمزد انتقال در شبکه تناسب اندام و ارز دیجیتال را تا حد امکان کاهش می دهد. مجموع این عوامل باعث شده است که پروژه مذکور از هر نظر سازگاری بالایی داشته باشد.
 
یکی دیگر از مسائل مربوط به زیرساخت این شبکه، راه اندازی توکن های nft است. در واقع سازندگان اعلام کرده اند که این شبکه دارای توکن های منحصر به فرد و انحصاری است که به زودی منتشر خواهند شد. این توکن ها بر اساس استاندارد ERC-721 توسعه یافته اند.اگرچه این استاندارد از اتریوم نیز پیروی می کند، اما کاربران می توانند آن را بر اساس بلاک چین Polygon انتقال دهند و بنابراین هزینه های کمتری دارند. چنین ساختاری زمینه را برای توسعه بیشتر این پروژه فراهم می کند.
 
شبکه تناسب اندام دیجیتال چگونه کار می کند
بهره برداری از شبکه Digital Fitness و ارز دیجیتال یکی از عوامل ایده آلی است که باعث موفقیت این پروژه در بین رقبای خود شده است. با این حال، تنوع و پیچیدگی بسیار زیاد پلتفرم آن، اکثر کاربران مبتدی را سردرگم کرده است. در واقع، آنها برای درک درست عملکرد خود به بررسی های متفاوتی نیاز دارند. در حالی که استفاده از این پلتفرم می تواند بسیار ساده و راحت باشد.
 
در واقع شبکه دیجیتال فیتنس و ارز دیجیتال اپلیکیشنی دارد که برای دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است. کاربران می توانند این برنامه ها را در گوشی های هوشمند خود دانلود کنند. در این صورت برنامه فوق داده های مربوط به وضعیت سلامت و تحرک کاربران را از تلفن همراه یا دستبند هوشمند دریافت می کند. خود این برنامه قابلیت هماهنگی با داده های Google Fit یا Apple Health را دارد.به همین دلیل است که داده ها را از این دو منبع دریافت می کنند و از آنها برای محاسبات خود استفاده می کنند. پس از باز کردن این برنامه، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و کیف پول خود را به آن متصل کنید. برای این منظور می توانید از کیف پول متامسک استفاده کنید. پس از این، برنامه شما آماده استفاده است.
 
خود این برنامه دارای چالش های روزانه است که کاربران می توانند با تکمیل آن ارز دیجیتال فیتنس را به عنوان پاداش دریافت کنند. این چالش‌ها مربوط به اقدامات مختلفی مانند وزنه‌برداری، پیاده‌روی، دو حرکت یا حرکات دیگری است که نیاز به امکانات خاصی ندارند. همچنین اگر فعالیت یا کالری مصرفی روزانه شما به حد مشخصی برسد، می توانید مقدار مشخصی از این ارز دیجیتال را به عنوان پاداش دریافت کنید. البته این تنها راه کسب درآمد از این پروژه نیست. با معرفی دوستان خود می توانید از تناسب اندام دیجیتال به عنوان پاداش بهره مند شوید.
 
پس از اتمام هر چالش، گزارشی از عملکرد شما مانند کالری سوزانده شده یا ضربان قلب نمایش داده می شود. با اشتراک گذاری این نتایج در شبکه های اجتماعی می توانید سکه مذکور را به عنوان جایزه دریافت کنید.تیم توسعه اعلام کرده است که راه های بیشتری برای استفاده از خدمات این پلتفرم ارائه می کند. در واقع بر اساس این ویژگی مربیان قرار است بتوانند دوره ها یا برنامه های آموزشی خود را از طریق این پلتفرم به فروش برسانند.
 
از طرفی می توانند دانش آموزان خود را نیز از این طریق مدیریت کنند. وجود توکن های NFT در داخل شبکه از دیگر عواملی است که به زودی اعلام خواهد شد. این تم همچنین می تواند برای کاربران بسیار جذاب باشد و در نتیجه به محبوبیت بیشتر آن کمک کند. همین عامل باعث شده تا این پلتفرم به عنوان یکی از مناسب ترین پروژه ها در این زمینه شناخته شود. به طوری که در کمتر از یک سال به بیش از 70 هزار فالوور رسیده است. این نشان دهنده جذابیت چنین پلتفرمی برای کاربران است.
 
ویژگی های پروژه Digital Fitness و کانال سیگنال ارز دیجیتال
تقریباً هر پلتفرم و پروژه ای که در دنیای بلاک چین راه اندازی می شود دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی است که آنها را از همتایان خود متمایز می کند. در واقع وجود این ویژگی ها این پروژه را از سایر رقبا متمایز کرده است.برای درک این تفاوت ها، بهتر است بدانید که حدود 10 پروژه با ایده های مشابه وجود دارد که همگی در ازای تحرک، پاداش های متفاوتی را به کاربران ارائه می دهند. اما شبکه Digital Fitness و ارز دیجیتال سعی کرده اند با کمک ویژگی های خود، خود را از آنها متمایز کنند. برخی از این ویژگی ها را شرح داده ایم تا بتوانید ماهیت آنها را بهتر درک کنید.