x تبلیغات
زومیت | اخبار فناوری

دعوت نامه ایتالیا

 دعوتنامه ایتالیا

 

سفر به کشور های مختلفی می توان جالب و خاطره انگیز باشد. سفر به کشور ایتالیا نیز جذابیت های خاص خود را دارد. برای سفر به کشور ایتالیا شما می توانید از راه های مختلفی اقدام نمایید. دریافت دعوتنامه ایتالیا و ویزای ایتالیا یکی از راه های سفر به این کشور می باشد. شما می توانید به راحتی با دریافت دعوتنامه این کشور نسبت به سفر اقدام نمایید.

دریافت این دعوت نامه ها راه های مختلفی دارد. ما در این متن قصد داریم تا انواع دعوت نامه ایتالیا و راه های دریافت آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سفر به ایتالیا با دعوت نامه این کشور را دارید، ما را تا پایان متن همراهی نمایید. ما نکات مختلفی را در مورد این موضوع بررسی خواهیم کرد که بسیار کاربردی می باشد. پیشاپیش از خوانندگان این متن نهایت تشکر را داریم.

 

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا همواره از گذشته تا به امروز به نام چکمه معروف بوده است. این نام گذاری به دلیل شکل جغرافیایی آن می باشد، که به شکل چکمه است. این کشور یکی از کشور های اروپایی محسوب می شود. که به دلیل زیبایی و موقعیت خوبی که دارد، همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است و افراد زیادی سعی دارند تا به این کشور پهناور و زیبا سفر نمایند.

این کشور حدود شصت میلیون نفر را در خود جای داده است و یکی از کشور های پر جمعیت اروپایی محسوب می شود. گفتنی است دین رسمی مردم ایتالیا مسیحیت بوده و نزدیک به نود درصد از مردم این کشور این دین را پیروی می کنند. سفر به ایتالیا همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست. استفاده از دعوت نامه ایتالیا می تواند سفر افراد به این کشور را سهولت بخشد. ما در این متن قصد بررسی انواع مختلف دعوت نامه ایتالیا را داریم.

در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که سفر به ایتالیا می تواند یکی از بهترین سفر ها به کشور های قاره اروپا باشد. این سفر به دلایل مختلفی مورد توجه افراد می باشد. کشور ایتالیا به دلیل آن که موقیعت های شغلی، تحصیلی و اقتصادی فراوانی دارد، بسیار مورد توجه افراد می باشد. استفاده از انواع مختلف دعوت نامه ایتالیا می تواند این سفر را سهولت بخشد. ویزای کشور ایتالیا به دلیل جاذبه های گردشگری فراوانی که در آن موجود می باشد، بسیار پر درخواست است. دعوت نامه ایتالیا در انواع کاری، تجاری، آموزشی، خانوادگی و … موجود می باشند. که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. اگر قصد سفر به کشور زیبای ایتالیا را دارید، متن ما را مطالعه نمایید.

دعوتنامه ایتالیا

دعوت نامه ایتالیا همان طور که از نامش پیدا است، دعوت نامه ای می باشد که از فرد یا ارگانی در کشور ایتالیا، برای افرادی در سایر کشور ها ارسال می شود. کشور ارسال کننده این دعوت نامه از افراد مورد نظر خود دعوت به عمل می آورد که برای اهداف مختلفی که در نظر دارد، به کشورش سفر نمایند. این دعوت نامه ایتالیا هم برای کشور ارسال کننده و هم برای فرد دعوت شده بسیار مفید و مناسب می باشد. به این طریق که فرد دعوت شده به کشور ایتالیا، می تواند با کمک دعوت نامه بسیار سریع تر و آسان تر ویزای خود را دریافت نمایند. همین طور کشور ارسال کننده نیز با سفر این افراد به ایتالیا به رشد اقتصادی و گردشگری خود کمک می نماید. دعوت نامه ایتالیا انواع مختلفی دارد. که در ادامه متن به بررسی بیشتر این دعوت نامه ها خواهیم پرداخت.

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا با دریافت دعوت نامه ایتالیا دیگر باید خیالمان از اخذ ویزا راحت باشد؟ در جواب این سوال باید گفت خیر. دریافت دعوت نامه ایتالیا به هیچ وجه به منزله دریافت ویزا نمی باشد و فقط دریافت آن را کمی سهولت می بخشد. در بعضی از مواقع افراد توانسته اند دعوت نامه ایتالیا را دریافت نمایند، اما در اخذ ویزای این کشور ناکام بوده اند و نتوانسته اند به این کشور سفر نمایند. اما می توان گفت با استفاده از دعوت نامه ایتالیا تا حد بسیار زیادی می توان نسبت به اخذ ویزا امیدوار بود.

دریافت دعوتنامه ایتالیا

در متون بالا به این موضوع اشاره کردیم که دریافت دعوتنامه ایتالیا، می تواند مراحل اخذ ویزای این کشور را سهولت بخشد. حال خوب است به راه های مختلفی که برای دریافت دعوت نامه ایتالیا مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره کنیم. به طور مثال افرادی که یکی از بستگان نزدیک و درجه یکشان در این کشور می باشد، به راحتی می توانند دعوت نامه دریافت نمایند. یا در مثالی دیگر می توان به دعوتنامه ایتالیا به صورت نمایشگاهی اشاره کرد. افرادی که در زمینه های مختلف دارای علم و مهارت می باشند، می توانند از نمایشگاه های مختلفی که در این کشور برگزار می شوند، درخواست دعوت نامه نمایشگاهی نمایند.

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید، که کدام یک از دعوتنامه های ایتالیا به آسانی اخذ می شود و افراد می توانند به راحتی به این کشور سفر نمایند؟ در جواب این سوال می توان گفت با توجه به قوانین سفت و سخت این کشور، دریافت دعوت نامه ایتالیا کار آسانی نیست و هر فردی نمی تواند آن را دریافت کند. اما در بین همه دعوت نامه های ایتالیا، دریافت دعوت نامه خانوادگی کمی آسان تر است و این موضوع در گرو این است که یکی از بستگان درجه یک شما در کشور ایتالیا سکونت داشته باشد. پس می توان نتیجه گرفت دریافت نمونه های مختلف دعوت نامه ایتالیا کمی سخت و دشوار است و افراد باید پشتکاری قوی داشته باشند.

 

انواع دعوتنامه ایتالیا

همان طور که از قبل گفتیم، دعوت نامه ایتالیا انواع مختلفی دارد. این دعوت نامه ها شامل دعوت نامه نمایشگاهی ایتالیا، دعوت نامه توریستی و گردشگری ایتالیا، دعوت نامه خانوادگی ایتالیا، دعوت نامه تحصیلی ایتالیا، دعوت نامه تجاری و دعوت نامه کاری ایتالیا می باشند. که در نوع نمایشگاهی فرد برای بازدید نمایشگاه های مختلف برگزار شده در ایتالیا، در نوع خانوادگی و خویشاوندی برای بازدید نزدیکان خود، در دعوت نامه کاری برای دعوت به کار کردن و در دعوت نامه توریستی برای تفریح، گردش و بازدید از مناطق تفریحی و تاریخی ایتالیا، فرد به این کشور دعوت می شود.

باید در نظر داشت که این دعوت نامه ها با وجود این که در تسریع و تسهیل سازی مراحل اخذ ویزا بسیار موثر می باشند، اما به معنی تضمین 100 درصدی برای تایید صلاحیت شدن و موفقیت در اخذ ویزا نمی باشند و ممکن است با وجود این که فرد از کشور ایتالیا دعوت نامه دریافت نموده است، موافقتی با گرفتن ویزای او صورت نگیرد.

دعوتنامه ایتالیا به صورت توریستی و سفارت ایتالیا

در مقدمه متن نیز به این موضوع اشاره کردیم، که یکی از بیشترین ویزاهایی که از سفارت ایتالیا درخواست می شود، دعوت نامه توریستی می باشد. دعوت نامه توریستی این کشور بیشتر از طرف بستگان افراد برای آن ها فرستاده می شود. دعوت نامه خانوادگی نیز یکی از این نمونه دعوتنامه می باشد و افراد می توانند با دریافت این دعوتنامه به اتفاق خانواده خود به کشور ایتالیا سفر کنند و از جاذبه های گردشگری زیبای آن لذت ببرند. دریافت این دعوت نامه مراحل صدور ویزای توریستی را برای افراد سهولت می بخشد.

 

دعوتنامه ایتالیا به صورت خانوادگی

همان طور که از قبل گفته شد، برای ارسال دعوت نامه ایتالیا باید یک فرد ساکن در این کشور اقدام به ارسال دعوتنامه ایتالیا نماید. افرادی که در کشور ایتالیا زندگی می کنند، ممکن است قصد داشته باشند که خانواده یا نزدیکان خود را به این کشور دعوت نمایند. برای ارسال این دعوتنامه خانوادگی و خویشاوندی، فرد ایتالیایی باید به پلیس مهاجرت این کشور مراجعه کرده و درخواست ارسال دعوت نامه ایتالیا دهد. در صورتی که با صدور این دعوت نامه ایتالیا موافقت شود، دعوت نامه برای فرد دعوت شده ارسال می گردد. سپس فرد دعوت شده با کمک این دعوتنامه ایتالیا، می تواند سریع تر مراحل اخذ ویزا را انجام داده و به کشور ایتالیا سفر نماید.

دعوتنامه ایتالیا به صورت نمایشگاهی

گاهی در کشور ایتالیا نمایشگاه هایی برگزار می شوند. که این نمایشگاه ها انواع مختلفی دارند و به عرضه و نمایش کالا های زیادی می پردازند. طراحان و تولید کنندگان کشور ایتالیا قبل از برگزار شدن نمایشگاه برای افرادی که شغل و حرفه شان متناسب با اجناس به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه می باشند، دعوت نامه نمایشگاهی ارسال می نمایند. در واقع با این کار دعوت کننده باعث آشنایی سایر کشور ها با تولیدات ایتالیا می شود و به رونق اقتصادی ایتالیا کمک می نماید. از طرفی افراد دعوت شده نیز می توانند با سفر به ایتالیا، با مدرن ترین و جدید ترین تولیدات این کشور آشنا شوند و از آن نمایشگاه خرید نمایند. دقت داشته باشیم که با تمام شدن تاریخ این نمایشگاه، تاریخ دعوت نامه ایتالیا نیز به اتمام می رسد و فرد دعوت شده باید در این زمان خاک ایتالیا را ترک نماید.

وقت سفارت ایتالیا

گرفتن وقت سفارت ایتالیا همچنان کار دشواری است، اما شاید با عوض شدن کارگزاری ckgs به ویزامتریک دسترسی به نوبت سفارت ایتالیا آسان‌تر شود! بالا بودن حجم درخواست‌های ویزای ایتالیا باعث شد تا درگاه رزرو وقت کارگزاری سفارت ایتالیا هر ماه چهار بار باز شود و در کمتر از چند دقیقه تمامی وقت‌ها پر شده و اغلب متقاضیان مجبور می‌شوند تا چند هفته انتظار بکشند! اما حالا می‌توان از کارگزاری ویزامتریک وقت سفارت ایتالیا رزرو نمود، آیا این کار آسان‌تر است؟!

 

راهنمای اخذ وقت سفارت ایتالیا از سایت کنسولگری

برای دریافت وقت از سایت نوبت دهی سفارت ایتالیا نیازی نیست علم غیب داشته باشید! پرتال وقت سفارت هر هفته یکبار باز می‌شود تا شما بتوانید وقت خود را رزرو کنید. اما نکته غم‌انگیز ماجرا اینجاست که در زمان باز شدن همه وقت‌ها ظرف چند دقیقه پر می‌شوند و شما باید دوباره منتظر باز شدن سایت سفارت ایتالیا بمانید!

اخذ وقت سفارت ایتالیا از سایت کارگزاری ویزامتریک

روش دیگر مراجعه به سایت کارگزاری ویزامتریک است. در حال حاضر سایت کارگزاری ویزامتریک به دلیل اینکه تازه شروع به فعالیت کرده است می‌تواند مسیر آسان‌تری برای رزرو نوبت سفارت ایتالیا باشد. رزرو نوبت از سایت ویزامتریک این امکان را به شما می‌دهد که علاوه بر خدمات VIP از خدماتی نظیر وقت اختصاصی و PRIME نیز بتوانید استفاده کنید.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

کسی زمان باز شدن نوبت سفارت ایتالیا را نمی‌داند! کارگزاری‌های سفارت ایتالیا ویزامتریک هیچ زمان مشخصی برای باز شدن نوبت سفارت اعلام نمی‌کنند. در واقع سفارت و کارگزاری‌ این کشور برای اینکه بتوانند ترافیک سایت خود را کنترل کنند دست به این کار می‌زنند! پس اینکه چقدر طول می‌کشد تا وقت بگیرید بستگی به روش شما دارد. کارشناسان ویزالند بر حسب تجربه، همیشه منتظر لحظه باز شدن نوبت سفارت ایتالیا بوده و با دقت و سرعت، اقدام به اخذ وقت سفارت به برای شما می‌کنند.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی ویزالند

تضمینی که ما در ویزالند می‌دهیم این است که اگر نتوانستیم برای شما نوبت سفارت بگیریم، تمامی پولی که به عنوان هزینه اخذ کرده‌ایم را به شما باز خواهیم گرداند.

وقت سفارت ایتالیا توریستی

وقت سفارت ایتالیا توریستی برای اهداف گردشگری صادر می‌شود و به هیچ عنوان نمی‌توان برای اخذ سایر ویزا‌های ایتالیا نوبت توریستی رزرو کرد! بعضی از افراد این گونه فکر می‌کنند که می‌توانند با رزرو نوبت سفارت برای ویزای توریستی، مراحل ویزا‌های کاری یا تحصیلی ایتالیا را طی کنند، در صورتی که چنین کاری شدنی نیست!

وقت سفارت فوری، ویژه یا عادی؟!

در حال حاضر رزرو وقت سفارت ایتالیا فوری با وجود حجم بالای درخواست‌ها توسط گروه ویزالند امکان‌پذیر است. همچنین امکان رزرو نوبت به صورت عادی، ویژه (Premium‌)، اختصاصی و PRIME نیز وجود دارد. البته وقت عادی و ویژه از نظر بررسی مدارک و تاریخ رزرو شده هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط در نوبت ویژه از شما پذیرایی شده و در صف انتظار نخواهید ماند.

وقت PRIME مناسبت آن دسته از افرادی است که دوست دارند در زمان‌های خلوت و خارج از وقت اداری (7تا 8 صبح / 17 تا 18 عصر) اقدام به درخواست ویزای ایتالیا کنند.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

کارگزاری ویزامتریک برای رزرو وقت سفارت توریستی ایتالیا مبلغ 1,500,000 تومان، ویزای ملی 1,400,000 تومان و تأیید و تصدیق مدارک 1,100,000 تومان دریافت می‌کند. البته این مبالغ بعد از حضور در دفتر کارگزاری به حساب شما عودت داده می‌شود. هزینه خدمات‌دهی ویزامتریک 30 یورو است که این هزینه به شما بازگردانده نمی‌شود.

  • در صورت تمایل گروه ویزالند می‌تواند برای شما در کمترین زمان ممکن وقت سفارت ایتالیا توریستی رزرو کند. برای آگاهی از هزینه رزرو نوبت سفارت ایتالیا توریستی یا تجاری با مشاورین ما در تماس باشید.

هزینه سایر خدمات کارگزاری ویزامتریک

جدول زیر هزینه‌های خدمات اضافی کارگزاری ویزامتریک را نشان می‌دهد که شما می‌توانید در روز حضور در دفتر این شرکت با پرداخت مبلغ موردنظر از آن‌ها بهره‌مند شوید. البته بعضی از خدمات مثل وقت اختصاصی، ویژه و PRIME باید از قبل به صورت آنلاین در زمان رزرو وقت انتخاب شود.

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

از سایت کارگزاری ویزامتریک می‌توانید برای 6 نفر هم زمان اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا کنید. توجه داشته باشید که هزینه رزرو نوبت خانوادگی سفارت ایتالیا باید یک جا به حساب ویزامتریک واریز شود. در صورتی که هر یک از اعضای خانواده در تاریخ ملاقات تعیین شده حضور پیدا نکنند، هیچ گونه مبلغی از بابت آن فرد خانواده به شما بازگردانده نمی‌شود.

 

وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا

قبلاً وقت تأیید مدارک فقط توسط سایت سفارت این کشور صادر می‌شد! اما حالا می‌توانید از سایت ویزامتریک اقدام به رزرو وقت تأیید مدارک برای ویزای ایتالیا کنید. این نوبت برای اعتبار پیدا کردن کپی بعضی از مدارک (تحصیلی، کاری، سند ازدواج و…) شما در کشور ایتالیا است و برای اخذ ویزای توریستی این کشور نیازی به این کار ندارید.

 

مدارک وقت سفارت ایتالیا

در روز وقت سفارت تعیین شده باید علاوه بر ترجمه باید اصل تمامی مدارک مورد نیاز درخواست ویزای ایتالیا را به همراه داشته باشید. در صورتی که مدارکتان ناقص باشد و شما اصرار به ارسال پرونده بکنید، کارمند ویزامتریک با پر کردن فرم نقصی مدارک، پرونده را به سفارت ایتالیا ارسال خواهد کرد.

صفحه قبل 1 صفحه بعد